Forum

Slowly, slowly catchy monkey! (strona 2 z 2)
Jako że dzisiaj niestety musiałem zrezygnować z ocenienia długiego tekstu przez chwilowe zawieszenie internetu (w miejsce skali ocen pojawiła się kręcąca się szara gwiazdka), pozwolę sobie podpić wątek. Bardzo podoba mi się propozycja @Vee, bo chyba również zabezpieczałaby autorów przed trollami, a z drugiej strony, nie zmuszałaby czytelników do rezygnacji z oceniania.
Ponieważ system sobie już trochę działa (około 3 tygodni), @🥝 (swoją wypowiedzią) poruszył temat powiązany z moim opowiadaniem (czyli mającym 99 minut Mechanizmem zakazanego owocu) i jestem w raczej tej niższy lubiących tworzyć dłuższe teksty – pozwolę sobie przedstawić swoje przemyślenia.

Pomysł @Agnessy, aby CLA byli całkowicie zwolnieni – uważam za dobry. Da to po prostu im (a właściwie: nam) kolejny przywilej obok panelu okładek i oddzielania ziarna od plewy w Poczekalni. To i tak dość zaufana grupa, więc raczej nie sądzę, by komuś chciało się bawić w manipulowanie systemem ocen na złość/z sympatii.
Jednocześnie jestem absolutną przeciwniczką tego, by takowe zwolnienie nastąpiło dla wszystkich zarejestrowanych. Sprowadzi to tylko plagę "pustych kont" lub wróci aspekt tego, że urażony opinią o swoim tekście autor ruszy rzucać niskimi ocenami na osobę, która miała śmiałość wytknąć mu błędy – z czym (jak mi się zdaje) system miał właściwie walczyć.
W gorszym wypadku zacznie się wysyp multikont i przydzielania 10 swoim opowiadaniom.

I jak powyżej, ponieważ jestem w mniejszości piszącej "kobyły", tak właściwie to ja powinnam się najbardziej uskarżać, bo przez to mam mniej ocen – a przeciwnie, uważam, że tak jest lepiej bo przynajmniej wiem, że czytelnik poświęcił mi rzeczywiście czas.
Problemem, ponownie, jest to, co przedstawił @🥝 – wystarczy niewielki błąd, przerwanie czytania (bo np. nie zdążę przeczytać całości i chcę do niej wrócić później) i nagle okazuje się, że muszę czekać jeszcze raz tyle by móc ocenić tekst.
Może więc po prostu rozbudować nieco system? Tak, by wraz ze wzrostem długości malał potrzebny procent czasu?

Powiedzmy, że opowiadania do <30 minut muszą być przeczytane w minim 70%. Daje to nam, że tekst musi być wyświetlany ~21 minut. Dość, by blokować napływ 10 z niezalogowanych kont, ale jednocześnie wystarczająco by nie zniechęcić do zostawienia oceny.
Teksty od 35 do 60 minut już możemy ustawić na 60%. Daje to nam czas od 21 do 36 minut – ponownie, dość by przeczytać.
Opowiadania 60-90minut mogą już mieć 40%. To 24-32 minuty.
Powyżej 90+ minut (rzadkie, ale zdarzają się) mogą zejść nawet do 30%.

Przy stałym 60-70% tworzymy właśnie patologię gloryfikowania krótkich form, a karcenia długich tekstów. Zmienny zaś będzie lepszy niż stały czas (bo co jeśli autor stworzyć coś na zasadzie Erotyka dla M? Teraz czytelnik, jaki przeczytał go w 3-4 minuty ma czekać kolejne 10 na ocenienie go?).



Ponawiam też sugestię stworzenia w komunikacie klarownego licznika, który pozwoli stwierdzić czas oczekiwania na udzielenie oceny. Jeśli opowiadanie po przeczytanie X procent mi sie nie podoba, będę przynajmniej wiedzieć, że mam poczekać dwie minuty, aby móc mu dać ocenę negatywną lub poinformuje mnie, że czytam naprawdę szybko, więc mogę w tym czasie napisać komentarz.
@Rascal Zgadzam się. Pomysł doceniający dłuższe teksty jest godny przemyślenia.
Co do licznika, to w okienku alertu pojawia się czas pozostały do możliwości oddania głosu.
Chcesz wziąć udział w dyskusji? Zaloguj się
pokątne opowiadania erotyczne
Witamy na Pokatne.pl

Serwis zawiera treści o charakterze erotycznym, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Decydując się na wejście na strony serwisu Pokatne.pl potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią.

Pliki cookies i polityka prywatności

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowej lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie serwisu.