Forum

AI – oddany recenzent i najwierniejszy czytelnik? (strona 2 z 2)
Nie, ja niewiele w tym potrafię i korzystam głównie do sprawdzania, czy tekst jest zrozumiały. Mój dzwon do teraz mi się podoba, broni go więcej niż jeden słownik. Błędy są moje, a AI to trudne narzędzie :p

A jak już tak porównujemy AI z człowiekiem, to wyjdź Rascalko na ulicę i zapytaj o autora "Mechanizmu zakazanego owocu". Zobaczymy, kto będzie bliżej poprawnej odpowiedzi 😉



Takie porównanie miałoby sens, gdyby ten człowiek dysponował tysiącem smarfonów z internetem 5G i mógł wykorzystać je jednocześnie do natychmiastowego wyszukania informacji – a później przedstawiał je losowo poprawnie lub nie.

Ogólnie, to (przynajmniej Operowa "Aria") wypytywana o różne kwestie ze wspomnianego opowiadania o wspomniany tekst dawała takie wyniki:

photo
photo
photo
photo

Ogólnie więc idzie raczej w okrąglutkie pochlebstwa.

Jednak czasem bardzo lubi konfabulować:
photo
photo

Stąd nadal jestem zdania, że jako pomoc w badaniach lub sprawdzać poprawności pisowni na zasadzie kalkulatora – tak.
Jako recenzent – chyba jedynie, jeśli ktoś ma kompleksy pisarskie większe niż ja i potrzebuje usłyszeć miłe słówka.

Takie porównanie miałoby sens, gdyby ten człowiek dysponował tysiącem smarfonów z internetem 5G i mógł wykorzystać je jednocześnie do natychmiastowego wyszukania informacji – a później przedstawiał je losowo poprawnie lub nie.


Wg mnie z kolei to największa różnica między inteligencją a sztuczną inteligencją 😀

W każdym razie odpowiedzi Arii są słabe... Trochę zabawne (naprawdę piszę w konkursach dla dzieci o tematyce zieleni?!), ale bardziej słabe. Moja próba z chatem GPT i charakterystyką Doroty z pomocą linku zakończyła się podobnie okrągłymi słówkami. Moje własne doświadczenia mówią mi jednak, że AI nie lubi działać poprzez linki. Kiedy pytam go o własne teksty, zawsze podrzucam mu cały tekst i to jest zupełnie inna jakość, niż gy wysyłam link. Jeśli Aria jest darmowa bez ograniczeń, to może mieć też słabszą moc. Gdyby używać najlepszego GPT do pracy, to by się limit wyczerpał po 30 minutach, ale na potrzeby eropisania jest dla mnie jak znalazł 🙂
Chcesz wziąć udział w dyskusji? Zaloguj się
pokątne opowiadania erotyczne
Witamy na Pokatne.pl

Serwis zawiera treści o charakterze erotycznym, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Decydując się na wejście na strony serwisu Pokatne.pl potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią.

Pliki cookies i polityka prywatności

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowej lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie serwisu.